Regie:
Juraj HerzScenario:
Jindřich ŠvehlaCamera:
Dodo ŠimončičMuziek:
Karel MarešActeurs:
Josef Laufer, Jitka Molavcová, Miloš Kopecký, Věra Křesadlová, Petr Čepek, Petr Novák, Václav Štekl, Josef Dvořák, Michal Herz, Petra Janů, Jiří Datel Novotný, Eva Brožková, Vlasta Kahovcová (meer)Samenvattingen(1)
To the medieval castle of a smug knight surrounded by fawning subjects and courtesans comes the rambling singer and wild man Engelbert, who subverts the established order of castle society. The immoral find greatness, the captive find freedom, vassal women find love. After a clash with the castle lord, Engelbert leaves the castle, leaving behind freedom and love in the hearts of the people. (Zlín Film Festival)
(meer)Acteurs
Josef Laufer
Frankrijk
Beste films:
Páni kluci (1975)
Petrolejové lampy (1971)
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Jitka Molavcová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Amadeus (1984)
Skřivánci na niti (1969)
Michal Tučný - Fidlej a hraj (2008) (compilatievideo)
Miloš Kopecký
Tsjechoslowakije
Beste films:
Semafor - Největší hity (2005) (compilatievideo)
Dům na nebesích (1984) (toneelregistratie)
Byl jednou jeden král... (1954)
Věra Křesadlová
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Skřivánci na niti (1969)
Intimní osvětlení (1965)
The Joke (1968)
Petr Čepek
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Obecná škola (1991)
Vesničko má středisková (1985)
Revizor (1971) (toneelregistratie)
Petr Novák
Tsjechoslowakije
Beste films:
Vánice (1962)
Toulavý Engelbert (1973) (Tv-film)
Václav Štekl
Tsjechoslowakije
Beste films:
Spalovač mrtvol (1968)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Josef Dvořák
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
S Pydlou v zádech (1985) (toneelregistratie)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hřbitov pro cizince (1991) (Tv-film)
Michal Herz
Tsjechoslowakije
Beste films:
Smrt krásných srnců (1986)
Poslední motýl (1990)
Toulavý Engelbert (1973) (Tv-film)
Petra Janů
Tsjechoslowakije
Beste films:
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Galileo (2007) (toneelregistratie)
Karel Svoboda 65 (2004) (concert)
Jiří Datel Novotný
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Hitler: The Rise of Evil (2003) (Tv-film)
Četnické humoresky (2001) (serie)
Zánik samoty Berhof (1983)
Eva Brožková
Tsjechoslowakije
Beste films:
Dívčí válka (1991) (toneelregistratie)
Toulavý Engelbert (1973) (Tv-film)
Pozvání na večeři (1993) (Tv-film)
Vlasta Kahovcová
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Semafor - Největší hity (2005) (compilatievideo)
Ostře sledované vlaky (1966)
Toulavý Engelbert (1973) (Tv-film)
Hana Talpová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Světáci (1969)
Skřivánci na niti (1969)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Blažena Kramešová
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Vrchní, prchni! (1980)
Na kometě (1970)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Viktor Očásek
Oostenrijk-Hongarije
Beste films:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Happy End (1967)
Bořík Procházka
Tsjechoslowakije
Beste films:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Slavnosti sněženek (1983)
Hořící keř (2013) (Tv-film)
Jan Schneider
Tsjechoslowakije
Beste films:
Toulavý Engelbert (1973) (Tv-film)