Regie:
Ludvík RážaScenario:
Ondřej VogeltanzCamera:
Jan NěmečekMuziek:
Luboš FišerActeurs:
Jaromír Hanzlík, Martin Růžek, Josef Vinklář, Petr Kostka, Jan Potměšil, Taťjana Medvecká, Tomáš Holý, Josef Somr, Petr Čepek, Vilém Besser (meer)Samenvattingen(1)
This realistically shot adventure, loosely inspired by Verne's The Begum's Fortune, tells the story of a megalomaniac arms-factory owner planning to destroy his peaceable neighbours. The filmmakers varied the original plot with new motifs and made its anti-war message more up-to-date. (Summer Film School)
Acteurs
Jaromír Hanzlík
Tsjechoslowakije
Beste films:
Cyrano z Bergeracu (1986) (toneelregistratie)
Ikarův pád (1977) (Tv-film)
Tažní ptáci (1983) (Tv-film)
Martin Růžek
Oostenrijk-Hongarije
Beste films:
Tři na lavičce (1978) (Tv-film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - verteller
Josef Vinklář
Tsjechoslowakije
Beste films:
Ikarův pád (1977) (Tv-film)
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (toneelregistratie)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Tv-film)
Petr Kostka
Tsjechoslowakije
Beste films:
Hamlet (1986) (toneelregistratie)
Naši furianti (1983) (toneelregistratie)
Vyšší princip (1960)
Jan Potměšil
Tsjechoslowakije
Beste films:
Tajemství Ocelového města (1978)
Proč? (1987)
Dlouhá míle (1989) (serie)
Taťjana Medvecká
Tsjechoslowakije
Beste films:
Naši furianti (1983) (toneelregistratie)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jako bychom se ani neznali (1982) (toneelregistratie)
Tomáš Holý
Tsjechoslowakije
Beste films:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (Tv-film)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (Tv-film)
Josef Somr
Tsjechoslowakije
Beste films:
Hamlet (1986) (toneelregistratie)
Naši furianti (1983) (toneelregistratie)
Tažní ptáci (1983) (Tv-film)
Petr Čepek
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Obecná škola (1991)
Vesničko má středisková (1985)
Revizor (1971) (toneelregistratie)
Vilém Besser
Tsjechoslowakije
Beste films:
Kukačka v temném lese (1984)
Ta chvíle, ten okamžik (1981)
Tajemství Ocelového města (1978)
Bořivoj Navrátil
Tsjechoslowakije
Beste films:
Hamlet (1986) (toneelregistratie)
Ucho (1970)
Muž v pozadí (1995) (serie)
Josef Bláha
Joegoslavië
Beste films:
Cyrano z Bergeracu (1986) (toneelregistratie)
Jako kníže Rohan (1983) (Tv-film)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Tv-film)
Čestmír Řanda st.
Tsjechoslowakije
Beste films:
Ikarův pád (1977) (Tv-film)
Tažní ptáci (1983) (Tv-film)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Tv-film)
Karel Gult
Tsjechoslowakije
Beste films:
Amadeus (1984)
Hořící keř (2013) (Tv-film)
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (toneelregistratie)
Josef Větrovec
Tsjechoslowakije
Beste films:
Ukradená vzducholoď (1966)
Byl jednou jeden dům (1974) (serie)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (Tv-film)
Miroslav Moravec
Tsjechoslowakije
Beste films:
Vesničko má středisková (1985)
Brakýři (1983) (Tv-film)
Pozor, vizita! (1981)
Ferdinand Krůta
Tsjechoslowakije
Beste films:
Lucerna (1967) (Tv-film)
Skřivánci na niti (1969)
Ostře sledované vlaky (1966)
Ladislav Potměšil
Tsjechoslowakije
Beste films:
Smrt krásných srnců (1986)
Alexandr Dumas starší (1970) (serie)
Brouk v hlavě (2002) (Tv-film)
Viktor Maurer
Tsjechoslowakije
Beste films:
Amadeus (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (Tv-film)
Světáci (1969)
Jan Pohan
Tsjechoslowakije
Beste films:
Amadeus (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (Tv-film)
Kladivo na čarodějnice (1969)