Regie:
František VláčilCamera:
Bedřich BaťkaMuziek:
Zdeněk LiškaActeurs:
Magda Vášáryová, Zdeněk Štěpánek (verteller), Josef Kemr, Naďa Hejná, Jaroslav Moučka, František Velecký, Karel Vašíček, Pavel Landovský (meer)Samenvattingen(1)
Mikolás en zijn broer Adam beroven reizigers voor hun tirannieke vader Kozlík. Één van hun overvallen mislukt waardoor ze met een Duitse gijzelaar komen te zitten en een gevlucht slachtoffer dat de Koning gaat waarschuwen. Kozlík bereidt zich voor op wraak van de Koning en probeert mensen te mobiliseren hem bij te staan in de komende oorlog. Maar de Koning doet tevens beroep op zijn onderdanen door de strijd om te dopen in een gevecht tussen Christendom en Heidenen. (Contact Film)
(meer)Acteurs
Luděk Drábek
Beste films:
Marketa Lazarová (1967)
5 milionů svědků (1965)
Jaroslav Klenot
Beste films:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Slavnosti sněženek (1983)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Karel Kryška
Beste films:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Marketa Lazarová (1967)
The Joke (1968)
Ludvík Wolf
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Údolí včel (1967)
George Pokrovskij
Beste films:
Marketa Lazarová (1967)
Bratři Kipové (1979) (Tv-film)
Jan Vítek
Beste films:
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Marketa Lazarová (1967)
Dny zrady II. (1973)
Josef Šulc
Tsjechoslowakije
Beste films:
Ucho (1970)
Marketa Lazarová (1967)
Návrat ztraceného syna (1966)
Zbyšek Šrůta
Beste films:
Marketa Lazarová (1967)
Čest a sláva (1968)
Slasti Otce vlasti (1969)
Josef Šolc
Beste films:
Atentát (1964)
Marketa Lazarová (1967)
Báječní muži s klikou (1978)
Milan Aulický
Tsjechoslowakije
Beste films:
Amadeus (1984)
Marketa Lazarová (1967)
Tannbach (2015) (serie)
Antonie Hegerlíková
Tsjechoslowakije
Beste films:
Cyrano z Bergeracu (1986) (toneelregistratie)
Gazdina roba (1992) (toneelregistratie)
Dnes naposled (1958)
Petr Kostka
Tsjechoslowakije
Beste films:
Hamlet (1986) (toneelregistratie)
Naši furianti (1983) (toneelregistratie)
Vyšší princip (1960)
František Husák
Tsjechoslowakije
Beste films:
Revizor (1971) (toneelregistratie)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Uit berekening (1968) (serie)
Ladislav Trojan
Tsjechoslowakije
Beste films:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrt krásných srnců (1986)
Blboun (2001) (toneelregistratie)
Karolina Slunéčková
Tsjechoslowakije
Beste films:
Uit berekening (1968) (serie)
Lucerna (1967) (Tv-film)
Přišel na večeři (1981) (toneelregistratie)
Martin Růžek
Oostenrijk-Hongarije
Beste films:
Tři na lavičce (1978) (Tv-film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - verteller
Gabriela Vránová
Eerste Slowaakse Republiek
Beste films:
Tažní ptáci (1983) (Tv-film)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Tv-film)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (Tv-film)
Klaus-Peter Thiele
Duitse Rijk
Beste films:
Kočár do Vídně (1966)
Marketa Lazarová (1967)
Povstalecká história (1984) (serie)
Gerhard Rachold
Duitse Rijk
Beste films:
Atentát (1964)
Boxer a smrť (1962)
Marketa Lazarová (1967)
Hans Klering
Duitse Rijk
Beste films:
Marketa Lazarová (1967)
Atentat u Sarajevu (1975)
Die gestohlene Schlacht (1971)