Regie:
Václav VorlíčekScenario:
Miloš MacourekCamera:
Rudolf BlaháčekMuziek:
Ondřej SoukupActeurs:
Max Urlacher, Jitka Schneiderová, Ivana Chýlková, Jan Hrušínský, Jiřina Bohdalová, Miroslav Táborský, Rudolf Hrušínský ml., Jan Niklas, Sunnyi Melles (meer)Samenvattingen(1)
Václav Vorlíček and Miloš Macourek's coproduction fairy tale translates the classic story and famed ballet Swan Lake INTO the language of fun, adventure, and magic. The evil Queen of the Lake Empire tries to destroy the love between Prince Victor and enchanted Princess Odette. The narrative is rounded out with other stories telling of, for example, young pearl gatherers imprisoned by the cruel ruler of the underwater world, and the sad tale of the water sprite's wife. (officiële tekst van distribiteur)
(meer)Acteurs
Max Urlacher
West-Duitsland
Beste films:
Valkyrie (2008)
Der Krieger und die Kaiserin (2000)
Tatort (1970) (serie)
Jitka Schneiderová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Král Lear (2003) (toneelregistratie)
Samotáři (2000)
Ďáblova lest (2009) (serie)
Ivana Chýlková
Tsjechoslowakije
Beste films:
Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)
Maska a tvář (2005) (toneelregistratie)
BrainStorm (2008) (Tv-film)
Jan Hrušínský
Tsjechoslowakije
Beste films:
Merlin aneb Pustá zem (1988) (toneelregistratie)
Brouk v hlavě (2002) (Tv-film)
Dívka na koštěti (1971)
Jiřina Bohdalová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Dům na nebesích (1984) (toneelregistratie)
Těžká Barbora (1960) (toneelregistratie)
Pohádky pod sněhem (1985)
Miroslav Táborský
Tsjechoslowakije
Beste films:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (toneelregistratie)
Soudné sestry (2007) (toneelregistratie)
Kolya (1996)
Rudolf Hrušínský ml.
Tsjechoslowakije
Beste films:
Obecná škola (1991)
Vesničko má středisková (1985)
Hráči (1983) (toneelregistratie)
Jan Niklas
Duitsland
Beste films:
Anne Frank: The Whole Story (2001) (Tv-film)
Verdi (1982) (serie)
Ansichten eines Clowns (1976)
Sunnyi Melles
Luxemburg
Beste films:
Der Baader Meinhof Komplex (2008)
Falco - Verdammt, wir leben noch! (2008)
Steppenwolf (1974)
Jaroslava Obermaierová
Tsjechoslowakije
Beste films:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Lucerna (1967) (Tv-film)
Ľudovít Cittel
Beste films:
Je třeba zabít Sekala (1998)
Únos (2017)
Sokoliar Tomáš (2000)
Karel Polišenský
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Muž v pozadí (1995) (serie)
Noc rozhodnutí (1993) (Tv-film)
Četnické humoresky (2001) (serie)
Jiří Hálek
Tsjechoslowakije
Beste films:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Spalovač mrtvol (1968)
Revizor (1971) (toneelregistratie)
Bohumil Klepl
Sovjet-Unie
Beste films:
Kde je láska, je i žárlivost (2011) (toneelregistratie)
Česká soda (1998)
Všichni moji blízcí (1999)
Roman Vejdovec
Beste films:
Habermannův mlýn (2010)
České století (2013) (serie)
Protektor (2009)
Jiří Tomek
Tsjechoslowakije
Beste films:
Všichni dobří rodáci (1968)
Četnické humoresky (2001) (serie)
Rozsudky soudce Ooky (1988) (Tv-film)
Valérie Zawadská
Tsjechoslowakije
Beste films:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Kráva (1993)
Hřbitov pro cizince (1991) (Tv-film)
Jan Hraběta
Protectoraat van Bohemen en Moravië
Beste films:
Dlouhý, Široký a Krátkozraký (1987) (toneelregistratie)
Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (toneelregistratie)
Akt (1997) (toneelregistratie)
Marek Raab
Beste films:
Jezerní královna (1998)
Svatopluk Matyáš
Tsjechoslowakije
Beste films:
Nebeští jezdci (1968)
Všichni moji blízcí (1999)
Návštěva z vesmíru (1977) (Tv-film)